Deň detí 2017 pre ŠK JUNIOR SKI POPRAD...

detsky-hrad450

Dňa 3.6.2017 pre naše deti organizoval opekačku a detskú zábavu náš kondičný tréner Erik. Touto cestou sa chcem Erikovi veľmi pekne poďakovať za všetky naše deti ŠK.erik-nina-zoja-250

za náš Športový Klub JUNIOR SKI POPRAD
Predseda Igor Tropp

...zverejnené 7. jún 2017


Záver sezóny 2016/17...

HnN-450
Nikolas Hnaš, žiak sezóny 2016/17. 10.miesto SLP-Ž

Séria pretekov Slovenského pohára či Východoslovenskej ligy je tradične vyvrcholením sezóny. Našim žiakom sa v sezóne 2016/17 darilo dobre. Na stupni víťazov stál hneď v prvom kole náš tohoročný najlepší pretekár Nikolas Hnaš. Celkovo skončil na 10.mieste. Ostatní naši pretekári žiakov sa celkovo umiestnili všetci v prvej 30-ke.

Alexander Kanovits (13.), Daniel Imrich (21.), Roman Roth (23.), Petra Zemančíková (24.), Miroslav Ilavský (25.), Timotej Tybor (27.), Martin Šatanek (30.). Na majstrovstvách Slovenska sa podarilo vybojovať Romanovi Rothovi v slalome pekné 5.miesto. Celkovo klub obhájil 10.priečku v rámci Respect Cup Slovenského pohára žiakov. Našim predžiakom priala viac Východoslovenská liga, kde dosiahli pekné celkové umiestnenia - Nina Ilavská (2.), Melisa Macuráková (4.), Jozef Šifra (4.), Zoja Jurinová (5.) a Lívia Marton (6.).

Blahoželáme všetkým pretekárom a prajeme úspešnú budúcu sezónu 2017/18.

V Slovenskom pohári predžiakov sa najlepšie umiestnila Katarína Grénerová (14.). Predžiaci obhájili 8.priečku z 55-tich klubov v rámci hodnotenia Rosignol Cup.

za náš Športový Klub JUNIOR SKI POPRAD
Predseda Igor Tropp

...zverejnené
30.apríl 2017

MaM-KaD-VSLL5-450

V štýle Svetového pohára...

Jednou z našich klubových aktivít je organizovanie lyžiarskych pretekov Východoslovenskej lyžiarskej ligy, na ktorej organizovaní sa podielajú významnou mierou naši aktívni rodičia detí a dobrovoľníci športového klubu. Aj v tejto sezóne 2016/17 sme organizovali jedno kolo pretekov VSLL.

vsll-5

Sme radi, že sme dostali aj od Vás účastníkov, veľa pozitívnych ohlasov. Jeden Váš písomný odkaz znel :

"Píšem Vám ako usporiadatelovi dnešných pretekov 5. kola Vychodoslovenskej lyziarskej ligy v Lopušnej doline. Dnes to bol skvelý pretek."

Ďakujeme za každé povzbudenie, ktoré nás všetkých v tomto nádhernom lyžiarskom športe spája a posúva dopredu.

Igor Tropp, predseda ŠK


...zverejnené
30.apríl 2017


Cesta nášho reprezentačného trénera v sezóne 2016/17 vrcholí na métach najvyšších...

mato-peta-magoni-450
z ľava : Matej Gemza, Petra Vlhová a Livio Magoni

Začiatky nášho športového klubu sú spojené aj s trénerskými prvopočiatkami nášho trénera Mateja Gemzu. Nie vždy ľahká práca s našimi deťmi, ktorá nebola len s lyžiarskými talentami ako je to v mnohých rakúskych či talianských kluboch, dosiahla v Svetovom pohári méty najvyššie. Tu niekde môžme objavovať skutočný odborný a profesionálny rast trénera špičkových kvalít, ktorý sa so vztýčenou hlavou môže rovnocenne pozerať "face to face" s trénermi svetového formátu.

martin-mato-slpp-180 martin-mato-180
Martin Bendík a Matej Gemza,
Slovenský pohár 2001
Olympiáda SOČI 2014

Jeho reprezentačná cesta sa začala niekoľkoročnou prácou s reprezentantom Martinom Bendíkom. Následne do sezóny 2016/17 vstupuje popri hlavnom talianskom trénerovi Liviom Magonim do reprezentačného tímu Petry Vlhovej. Sme radi, že aj dnes vyrastá v našom športovom klube popri novej generácií našich deti aj nová generácia trénerov, z ktorých raz určite mnohí budú kráčať v Maťkových šlapajách.

peta-peta-228
Petra Vlhová s našou Peťkou.

za kanceláriu ŠK JUNIOR SKI POPRAD
Peter Meriač

...zverejnené
28.apríl 2017
tami-katka-peta-450
Naše terajšie pretekárky Tamarka, Katka spolu s Petrou Vlhovou,
autogramiáda Jasná, apríl 2017

Cesta do reprezentácie sa v sezóne 2016/17 naplnila.

IlM-repre

mirov titul

Jeden z našich najlepších lyžiarov v súčasnosti Miroslav Ilavský sa stal v sezóne 2015/16 dvojnásobný majster Slovenska. Zároveň získal titul v Slovenskom Pohári Respect Cup 2015/16 v mladších žiakoch. Získal tak nomináciu v Slovenskej reprezentantácií žiakov pre sezónu 2016/17. Zranenie v tejto sezóne mu znemožnilo pokračovať vo fantastických výsledkoch. Veríme však a prajeme mu, aby v nastávajúcej sezóne 2017/18 udržal pekné výsledky a účasť v reprezentácií.

za náš Športový Klub JUNIOR SKI POPRAD
Predseda Igor Tropp

čítajte viac na...


...zverejnené
31.marec 2017


SNOW KIDZ - FIS akcia pre deti z Popradu a okolia aj u nás...

snowkidz2

Už po druhý krát sme dňa 4.2.2017 v lyžiarskom stredisku Lopušná dolina uskutočnil "Celosvetový projekt nazvaný "SNOW KIDZ".  Hlavný organizátor celosvetového projektu FIS nás vyzval o zrealizovanie parciálnej akcie aj u nás v Lopušnej doline. Akcia pod názvom "Zábava na snehu" zameraná pre deti, ktoré sa tak zabavili a zoznámili so snehom prebehla úspešne.

Viac o projekte v dokumente result

Report : SNOW KIDZ - Lopušná dolina 2017

...zverejnené
31.marec 2017


Uplynulo 15 rokov od založenia športového klubu.

 15-255Igor zampovci

Dňa 19.7.2016 uplynolo 15 rokov od oficiálneho vzniku nášho Športového Klubu JUNIOR SKI POPRAD. Náš klub sa venoval po celý čas výchove mládeže v oblasti alpského lyžovania. Počas svojej doterajšej existencie vychoval rekordný počet reprezentantov Slovenska ako Andreasa a Adama Žampu, Martina Bendíka či Evku Trajčíkovú. Všetkým, čo sa úprimne zaslúžili o vznik klubu a jeho doterajšiú prácu, patrí veľké poďakovanie. Obzvlášť veľká vďaka patrí nášmu predsedovi ŠK, ktorý sa dlhodobo venuje výchove mládeže v lyžiarskom športe. Niet pochýb, že aj jeho plody práce dnes žne naša súčasná reprezentácia, viď foto Adam a Andreas Žampa, v strede predseda ŠK Igor Tropp.

Za kanceláriu ŠK JUNIOR SKI POPRAD
Peter Meriač


...zverejnené
31.oktober 2016


SNOW KIDZ - FIS akcia pre deti z Popradu a okolia aj u nás...

snowkidz logo

Dňa 30.1.2016 sa v lyžiarskom stredisku Lopušná dolina uskutočnil "Celosvetový projekt nazvaný "SNOW KIDZ".  Hlavný organizátor celosvetového projektu FIS nás vyzval o zrealizovanie parciálnej akcie aj u nás v Lopušnej doline. Akcia zameraná pre deti, ktoré sa tak zabavili a zoznámili so snehom prebehla úspešne.

Viac o projekte v dokumente result

Report : SNOW KIDZ - Lopušná dolina 2016

...zverejnené
1.máj 2016


logo-sk-junior-ski-120-76

Záver sezóny 2014/2015

Za krásneho slnečného počasia v poslednú marcovú nedeľu prvý popradský klub zjazdového lyžovania ŠK JUNIOR SKI POPRAD zavŕšil zimnú sezónu 2014/2015 klubovými pretekmi v Bachledovej doline. Tu si medzi sebou zmerali svoje pretekárske schopnosti pretekári športového klubu. Spoločne so svojimi rodičmi a vedením športového klubu vyhodnotili a ukončili zimnú sezónu.

ŠK JUNIOR SKI POPRAD sa v uplynulej sezóne zúčastňoval pretekov Slovenského pohára predžiakov a žiakov, Východoslovenskej lyžiarskej ligy a Tatranskej lyžiarskej ligy.

Blahoželáme všetkým mladším a starším pretekárom k dosiahnutým výsledkom !

Niet pochýb, že úsilie a snaha 45-tich pretekárov, členov ŠK, vyvrcholila v priaznivé výsledky. Najlepšie výsledky dosiahli v kategórii predžiakov v Slovenskom pohári „Rosignol Cup“, kde naši predžiaci z 55-tich lyžiarskych klubov zo Slovenska vyhrali celú súťaž v sérii ôsmich kôl v slovenských lyžiarskych strediskách. Odmenou im bola hlavná cena - produkty firmy Rosignol. Naši najlepšie umiestňovaní pretekári, z celkového počtu 280, v Slovenskom pohári predžiakov boli : Viktória Bendíková, Martin Wikarski, Martin Ferjanček, Samuel Meriač, Timotej Tybor, Katarína Grenerová, Dominika Kanovitsová, Alexander Kanovits, Júlia Kovalová, Nikolas Hnáš a ďaľší...
sppp-vitaz1

Tímové víťazstvo v Slovenskom pohári je okrem šikovnosti a talentu našich detí, taktiež potvrdením veľkého úsilia a nezištnej práce celého realizačného tímu ŠK JUNIOR SKI POPRAD, ktorý si dal za prioritu v predžiackom lyžovaní podporovať celý kolektív pretekárov podľa hesla „v každom sa môže skrývať talent“. Je zrejmé, že víťazstvo bolo naplnením tejto základnej filozofie prístupu k športu pretekárov nášho športového klubu.

Igor Tropp, predseda ŠK

...zverejnené
11.apríla 2015


Prvenstvo nášho odchovanca Andreasa Žampu na Medzinárodných akademických majstrovstvách Slovenska sprevádzali naši terajší pretekári úspešnými predjazdami.

andreas zampa fis academy

Trikicev-WiM

        Dňa 28.2.2015 na Medzinárodných akademických majstrovstvách Slovenska XIII. ročníka Veľkej ceny Barbory v zjazdovom lyžovaní, stredisko Vyšná Boca, kde dominoval svojím víťaztvom Andreas Žampa, zvládli naši pretekári Viktória Bendíková, Júlia Kovalová a Martin Wikarski, náročnú trať obrovského slalomu ako predjazdu. Spolu s nimi robil predjazdu aj pretekár Ruska Trikičev, účastník Majstrovstiev sveta vo Vaile.


...zverejnené podľa
2.Marec 2015


Priebežné poradie v "Slovenskom pohári predžiakov" praje našim pretekárom ŠK JUNIOR SKI POPRAD

 sla-logo
logo

...zverejnené podľa
4.február 2015

        Blahoželáme všetkým pretekárom a trénerom k doposiaľ dosiahnutým výsledkom v "Slovenskom pohári predžiakov", kde ŠK JUNIOR SKI POPRAD má zatiaľ prvenstvo. Zároveň držíme palce do ďalších bojov v nasledujúcich kolách SLP-P a veríme, že prvenstvo nášho športového klubu JUNIOR SKI POPRAD naši pretekári udržia až do víťazného konca.

SLP-P 2015 po VI. kole

Priebežné poradie športových klubov
Priebežné poradie jednotlivcov


ŠK JUNIOR SKI POPRAD organizuje nábor nových talentov
"Alpského lyžovania" v sezóne 2014/2015.

obr-talenty

1. Termín
15:00 hod. v piatok 19.9.2014
v telocvični na ZŠ Francisciho POPRAD.
Ročník narodenia : rok 2008 a starší


      Neváhajte a príďte spolu so svojimi talentovanými ratolesťami v športovom oblečení. Doprajte im nové športové zážitky.

...zverejnené
15.september 2014


Náš odchovanec a súčasný
Olympionik Martin Bendík poďakoval mestu za podporu

mb-poprad

           Lyžiar Martin Bendík, aktuálny majster SR v zjazde a super – G, osobne poďakoval mestu Poprad za podporu v príprave na Zimné olympijské hry v ruskom Soči. Počas návštevy MsÚ odovzdal do rúk 1.viceprimátora Adriána Kromku originálnu športovú trofej v podobe zarámovaného štartového čísla zo ZOH, ktorá bude mať svoje miesto v Aréne Poprad. „Chcel by som poďakovať mestu Poprad za podporu. Veľmi si to vážim, pretože z rodinných rozpočtov sa celá príprava vyskladať nedá. Som rád, že mesto Poprad podporuje mladých športovcov,“ povedal po stretnutí Martin Bendík. Sme hrdí na úspechy Martina Bendíka a som presvedčený o tom, že ďalšie ešte prídu, aby mohol byť vzorom pre mladých Popradčanov“, uviedol Adrián Kromka.

           Martin Bendík absolvoval pred rokom vážnu operáciu, po polročnej pauze sa pod dohľadom odborníkov Východoslovenského ústavu srdcovo-cievnych chorôb pripravil na zimnú univerziádu a následne aj na ZOH. V závere sezóny sa dokonca stal majstrom SR v zjazde a super G. „Vážim si, že aj po ťažkej chorobe sa dokázal na olympiádu pripraviť a zísť ten zjazd. Ďakujem Martinovi, že to dokázal, bol to obrovský výkon. Chcem poďakovať za podporu aj mestu Poprad, na ktoré sme hrdí. Budeme sa tešiť, keď naša spolupráca bude naďalej pokračovať a aj vďaka nám sa Poprad na mape sveta zviditeľní,“ doplnil otec a manažér v jednej osobe Peter Bendík st. „Máme Tatry za rohom, keď sa k tomu pridá zodpovedajúca podpora, môže sa dosiahnuť skutočne veľa. Generácia súčasných mladých je tak namotivovaná, že nemajú problém dokázať čokoľvek – v športe, v politike, v umení. Keď sa niečomu venujú a majú to radi, idú do toho po hlave a sú schopní dokázať veľké veci“, doplnil tréner Matej Gemza. Prípravu na novú sezónu začína Martin Bendík v máji, kedy by mal vycestovať na ľadovec. V budúcej sezóne ho čakajú dva vystúpenia v pretekoch Svetového pohára, pravidelne bodovať chce Martin predovšetkým v Európskom pohári.

...zverejnené podľa
19.apríl 2014


Projekt na športovú prípravu detí a mládeže ÚAD: Zober lyže, nie drogy

pltpao

Dňa 14.3.2014 sa v lyžiarskom stredisku SKICHEM Lopušná dolina uskutočnil "Projekt na športovú prípravu detí a mládeže ÚAD: Zober lyže, nie drogy". Poskytovateľ dotácie na projekt bola Slovenská lyžiarská asociácia. Prijímateľ a realizátor projektu bol ŠK JUNIOR SKI POPRAD. Projekt bol financovaný Slovenskou lyžiarskou asociáciou.

sla-logo

...zverejnené
20.marec 2014


Pozvánka na pripravovaný Projekt,

...organizovaný ŠK JUNIOR SKI POPRAD za podpory Slovenskej lyžiarskej asociácie

"Projekt na športovú prípravu detí a mládeže ÚAD: Zober lyže, nie drogy"

Pozvánka pre Váše talentované dieťa
Propozície akcie Projekt na športovú prípravu detí a mládeže ÚAD

...zverejnené
1.marec 2014

─────────────────────

Napísali o nás...

Dvojnásobný majster Slovenska 2015/16

Záver sezóny 2014/15

snowkidz logo

topteam1

─────────────────────

Ďakujeme partnerom !

mesto-pp200

logo-svit200

─────────────────────

─────────────────────

Ďakujeme, že nás podporili

Albat

elgas

Keramika Hago

ligum
RKMC
sep

TESTECO
chemosvit-nadacia

cpp-logo

energochem

cafe-razy

hengstler

hornik

satel

segat

Go to top